استراتژی جوجه تیغی- برای موفقیت در فقط یک روش حرفه‌ای باشید!

استراتژی جوجه تیغی- برای موفقیت در فقط یک روش حرفه‌ای باشید!

قصد داریم در این مقاله به نحوه ترسیم استراتژی مبتنی بر حقایق و اطلاعات واقعی و استراتژی جوجه تیغی بپردازیم و به یک خط مشی برای سازمان برسیم و عوامل دخیل در رسیدن به این خط مشی را با هم بررسی کنیم.

۱رویارویی با حقایق بی رحمایمان قوی به آینده:

آیا تا به حال به علت شکست شرکتها و یا کسب و کارهای نوپا که ناشی از برنامه راهبردی مبتنی بر داده های نادرست است٬ توجه کرده اید؟ یا به ضعف اعتماد به نفس در تیمها یا اعتماد به نفس کاذب موجود در تیمها و یا سازمانها فکر کرده اید؟ برای جلوگیری از این مشکلات و جلوگیری از شکست ناشی از موارد بالا چه باید کرد؟

رویا قشنگ است٬ اما رویا است! با رویا نمیتوان به موفقیت رسید! و البته در رهبری هیچ اشتباهی بدتر از آن نیست که به امیدهای واهی دل بست. فراموش نکنید که رهبری با آرمانگرایی آغاز نمیشود بلکه با ترغیب افراد به رویارویی با حقایق بیرحم شروع خواهد شد.

در تیم تا میتوان باید اعتماد به نفس ایجاد کرد٬ اما اعتماد به نفسی که مبتنی بر بررسی همه جانبه حقایق باشد. رویا ها تنها به ما اعتماد به نفس کاذب خواهند داد و قدم به قدم ما را به نابودی نزدیکتر خواهند کرد. حال این اعتماد به نفس واقعی را چطور میتوان در تیم به وجود آورد؟ پاسخ این سوال در گرو ایجاد فضای باز در شرکت برای بیان عقاید و نظرات افراد است که بهترین راه رویارویی با حقایق است.

برای ایجاد این فضا٬ لازم است ۳ اقدام زیر را انجام دهید:

قدم اول رهبری از طریق پرسش نه پاسخ است یعنی تلاش برای فهم حداکثری مشکل که ناخود آگاه بهترین پاسخ را هم به همراه خواهد آورد.

قدم دوم درگیر شدن و فعال بودن در بحث و گفت و گو به جای تحمیل عقاید است.

قدم سوم کالبد شکافی مشکلات بدون سرزنش افراد است. یادتان نرود شرکتهای خوب به عالی اطلاعات بیشتری نسبت به شرکتها خوب نابود شده نداشته اند بلکه تنها توانایی بیشتری در تبدیل اطلاعات به اطلاعات غیر قابل اغماض داشته اند.

اما بعد از دیدن این حقایق و مشکلات٬ ناامید نشدن و داشتن ایمان تزلزل ناپذیر به موفقیت٬ رمز پیروزی است. در مورد بعدی به طرح ریزی برنامه ی مبتنی بر حقایق خواهیم پرداخت.

۲استراتژی جوجه تیغی وار

تا به حال به رفتارهای ناگهانی سازمانها٬ که اکثرا غلط هستند٬ توجه کرده اید؟ علت این همه رفتارهای اشتباه چیست؟ چطور از بروز این گونه اشتباهات در تیم و سازمان خود جلوگیری کنیم؟ در جنگل روباه راههای مختلفی برای شکار بلد است اما جوجه تیغی تنها یک راه دفاعی دارد و آنکه در میان این دو حیوان پیروز است٬ جوجه تیغی است. آنچه معضل شرکت های خوب است٬ گوناگونی و پیچیدگی روش های امتحانی است در حالی که شرکت های عالی تنها متمرکز روی یک هدف هستند. به عبارت دیگر میتوان گفت: “سادگی جوهره بینش عمیق و عامل موفقیت است”.

حال باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا یک استراتژی جوجه تیغی وار در سازمان ایجاد کنیم و تمام موارد ناسازگار با آن را حذف کنیم. حال برای ایجاد این استراتژی٬ ۲ کار باید کرد:

مورد اول تبدیل شناخت به مفاهیم ساده و مورد دوم ایجاد خط مشی بر اساس ۳ بعد اساسی زیر است:

بعد اول: سازمان در چه زمینه ای میتواند بهترین باشد؟

بعد دوم: نیرو محرکه اقتصادی سازمان چه خواهد بود؟

بعد سوم: شوق ما در انجام چه کاری است؟

با پاسخ به این سوالات به تفکر جوجه تیغی سازمان خود دست خواهید یافت. به یاد داشته باشید مفهوم جوجه تیغی مستلزم استانداردهای سخت عالی بودن است که این امر منوط به شناخت عمیق مسایل است. در نهایت باید توجه داشت که مفهوم جوجه تیغی امری است نیازمند تکرار تا اعتماد به نفس واقعی را به ارمغان بیاورد و شرکت را در مسیر اصلی خود حفظ کند.

حرف آخر

در این مقاله به نحوه ترسیم استراتژی و سیاست جوجه تیغی وار شرکت پرداختیم و گفتیم لازمه دستیابی به این استراتژی عالی٬ رویارویی کامل و بدون ترس با حقایق بیرحم است و پس از آن تلاش برای بدست آوردن بهترین استراتژی است و از صورتی همین استراتژی جوجه تیغی وار باعث ایجاد اعتماد به نفس واقعی و مفید در سازمان میشود.

Leave a Reply

×
×

Cart